Logo Design Winners

2019

High School

1st Place

Name: Cailyn Orton and Tanner Schuster
Advisor: Mr. Wakeman
School: Bonneville High School

2nd Place

Name: Kymberly Larson and Trinity Gibbs
Advisor:Mr. Adams
School: American Heritage School

3rd Place

Name: Shauna Stevenson
Advisor: Mrs. Lamareaux
School: Snow Canyon High School

Junior High School

1st Place

Name: Seth Thatcher
Advisor: Clark
School: Centennial Jr. High

2nd Place

Name: Marissa Child
Advisor: Midgley
School: Centennial Middle School

3rd Place

Name: Jordan Ellis
Advisor: Keller
School: Centennial Jr. High School

2018

High School

1st Place

Name: Erin Konopka
Advisor: Tony Romanello
School: Herriman High School

2nd Place

Name: Brynli Whittaker and Sophia Silva
Advisor:Tony Romanello
School: Herriman High School

3rd Place

Name: Sabrina Lin and Suzie Jo
Advisor: Tony Romanello
School: Herriman High School

Junior High School

1st Place

Name: Maren Evans
Advisor: Renee Nichols
School: Centennial Jr. High

2nd Place

Name: JBrinkley Harris
Advisor: Renee Nichols
School: Centennial Jr. High

3rd Place

Name: Carson Tanner
Advisor: David Balling
School: Ascent Academies

2017

High School

1st Place

Name: Ruth Barnum
Advisor: Mr. Romanello
School: Herriman High School

2nd Place

Name: Savannah Cheney
Advisor:April Andersen
School: Mountain View High School

3rd Place

Name: Brooklyn Moore
Advisor: Lisa Craig
School: Riverton High School

Junior High School

1st Place

Name: Lauren Smith
Advisor: Mr. Balling
School: Ascent Academy

2nd Place

Name: Jenna Belnap
Advisor: Mr. Balling
School: Ascent Academy

3rd Place

Name: Emma Hyde
Advisor: Dunleavy
School: Bountiful Jr. High School

2016

High School

1st Place

Name: Ali Cheney
Advisor: Mr. Mackprang
School: Corner Canyon High School

2nd Place

Name: Sarah Duncan
Advisor: Mr. Lund
School: Herriman High School

3rd Place

Name: Camrynn Demars
Advisor: Alex Henriod
School: Alta High School

Junior High School

1st Place

Name: Collin Russon
Advisor: Michelle Hansen
School: Farmington Junior High School

2nd Place

Name: Gesele Rogel
Advisor: Melinda Lofland
School: South Cache Center

3rd Place

Name: Kiersten Nielson
Advisor: David Balling
School: Ascent Academy

2015

High School

1st Place

Name: Stephanie Clark
Advisor: Anthony Romanello
School: Herriman High School

2nd Place

Name: Emma Lowe
Advisor: Anthony Romanello
School: Herriman High School

3rd Place

Name: Helen Felt
Advisor: Mrs. Spencer-Wise
School: Brighton High School

Junior High School

1st Place

Name: Calvin Watford and Colby Pham
Advisor: Kathy Beddes
School: North Layton Junior High School

2nd Place

Name: Jackson McKenna
Advisor: Jessica Watson
School: Sunset Ridge Middle School

3rd Place

Name: Ryan Allred
Advisor: Jessica Watson
School: Sunset Ridge Middle School

2014

High School

1st Place

Name: Taylor Kim
Advisor: Doug Hendricks
School: AMES

2nd Place

Name: Sasha Choi
Advisor: Mr. Leininger
School: Alta High School

3rd Place

Name: Brenne Wilcox
Advisor: Mrs. Riet
School: Lone Peak High School

Junior High School

1st Place

Name: Sadie Jensen
Advisor: Mr. MacMurdo
School: South Cache

2nd Place

Name: Brendan Giles
Advisor: Talley
School: South Hills Middle School

3rd Place

Name: Princess Paloa
Advisor: Dunleavy
School: Bountiful Jr. High

2013

High School

1st Place

Name: Jessica Smith
Advisor: Mr. Stanford
School: Alta High School

2nd Place

Name: Eric Hauvermalle
Advisor: Tom Ereckson
School: Lone PeakHigh School

3rd Place

Name: Naomi Hilton
Advisor: Mrs. Smith
School: Skyline High School

Junior High School

1st Place

Name: Emily Ellis
Advisor: Mr. Tolman
School: Kaysville Junior High School

2nd Place

Name: Piper Stewart
Advisor: Bigney/Herbert
School: Centennial Middle School

3rd Place

Name: Bingham Harrison & Tyler Kirkland
Advisor: Mrs. Hierbert
School: Centennial Middle School

2012

High School

1st Place

Name: Michelle Tran
Advisor: Monica Carlson
School: Ames High School

2nd Place

Name: Spencer Lehr
Advisor: Emma Smith
School: Box Elder High School

3rd Place

Name: Valarie Vargas
Advisor: Susan McFarland
School: Horizonte High School

Junior High School

1st Place

Name: McKenna Barrett
Advisor: Bruce Illom
School: Legacy Junior High School

2nd Place

Name: Isabelle Crosby
Advisor: Alex Tolman
School: Kaysville Jr. High

3rd Place

Name: Kristi Kaptien & Anna Pretzer
Advisor: Joseph Timchak
School: Taylorsville Jr High

Skip to content